UMAC2019 MEDAL AWARDS

Athena Kok, Jessica Li, Garnet Chow, Clair Zhou, Eason Hu, Sophia Lee, Fiona Weng, Shelby Chui, Sophie Zhang Diana Birbraer, Elaine Xu, Andrew Zhang, Natalie Yu, William Li, Noel Wong, Shanaya Birmhan, Raphael Lau Margaret Liu, Max Tian, Steve Wan, Michelle Ho, Kristen Cheung, Shane Perera, Jason Bui, Demilynn Bui, Audrey Diane Suelto, Brianna Ma, Bogdan Karol, Jenny Wu, Litong Luo, Emma Zhan, Braden Wang, Kate Gun, Emily Law, Jamin Xu, Eddie Chen, Sophia Chen, Isabelle He, Athena Ding, Rachel Yang, Keith Teng, Nicole Chen, Cynthia Huang, Philemon Xu, Eric Zhou, Edward Zhou, Cassidy Chen, Irfan Arif

Harknett Musical Services Gifts

Joey Ding, Farhan Arif, Hasin Arman Arif, Samuel Chen, Marie Guan, Aden Sze Gracia Wang

UMAC Awards

OMFA: Ryan Huang, Jihyun Lee, David Gao,  Alexandra Ma, Qianya Wong, Adonis Lok, Michael Husu 

Frank Liu, Belle Lin, Eric Lin,  Arwen Stockley, Edward Zhou, Sophie Kim                        

WOODWINDS: Hiroki Matzui

VOICE: Evelyn Hecht, Ida-Maria Carriero, Chloe Lee

STRINGS Christina Sievers, Cynthia Ding, Emilia Huang, Christie Cheung,  Andrew Ma,  Alara Arguc

Luigi Luca, Lincoln Harratt-Ives, Emma Gratzer, Elizabeth MaVie Rossi, Evan Pyne 

PIANO: Azalea Li, Colin Wang, Clara Facchinelli, Richelle Yang,Tai Cohen, Kevin He, Joseph Yang, Kiana Momeni, Shaina Momeni, Maggie Rong, Ryan Zhuang,  Abigail Ho, Naomi Lee, Sarah Fernandes, Maya Ma, Honee Matzui,  Alexandra Mitnik, Evan Bang, George Mocanu, Michelle Blank, Holoong Lee, Hilary Leung, Erica Hua, Skyler Chui.

UPS Multi Talent Awards

Alice Song,  David Martin,  Scarlett Sze-Wan

RISHON TALKAR  Age Achievement AWARDS

Camille Gilbert, Mikaela Detko, Jay Gratzer, Alicia Zhu, Aiden Zhou, Erika You,Kate Gratzer, Amber Chow, Alexandra Ma, Brian Gao, Edward Soler, Kenneth Chen, Emmanuelle Sievers

CONNIE GOH CANADIAN COMPOSER AWARDS

Angela Peng,  William Yin

VAUGHAN ACADEMY OF MUSIC AWARDS

Vladimir Sevastian, Olivia Daniolos, Ginger Chu, Giulia Agostini, Amy Ma, Jessica Levin, Michael Boutsan

TORONTO PIANO CENTRE ADJUDICATOR’S CHOICE AWARDS

Gennady Grebenchuk (Clarinet) Tony Sukhorukov (Saxophone) Isaac Chan (Musical Theatre) Evelyn Hecht (Voice) Eden Silverberg (Violin) Roland Ding (Violin) Brandon Ling (Violin) Sophie Kim (Cello) Lauren Ling (Piano) Kyle Hu (Piano) Anthony Davydenko (Piano) Kenneth Chen (Piano).

CONCERTO COMPETITION WINNERS

Canadian Sinfonietta CS  Eden Silverberg, Emmanuelle Sievers, Sora Sato-Mound

Milton Philharmonic Orchestra MPO Nerses Amirkhan,Sora Sato-Mound, Antony Vu

Sinfonia Toronto ST Emmanuelle Sievers, Nerses Amirkhanyan           

Dr. ALEXANDER MIRZOEV TROPHY AWARDS

BACH Angelina Sievers     MOZART Vanessa Yu, Emmanuelle Sievers     CHOPIN Aidan Leung

ZINA KISHINEVSKY BEST OF UNIONVILLE MUSIC COMPETITION AWARD

Joshua Samuels